Loading...
Hakkımızda 2018-07-25T16:25:53+00:00

YIL 1997

HER ŞEYİN BAŞLANGIÇ NOKTASI

İncesaz 1997 yılında Murat Aydemir (tanbur), Derya Türkan (kemençe) ve Cengiz Onural (gitar) tarafından kuruldu. Üçlü yolculuklarına Cengiz Onural’ın besteleriyle başladı. Zamanla Murat Aydemir bestelerinin yanı sıra geleneksel Türk müziği repertuarından seçtikleri eserleri de kendi zevk ve anlayışlarına göre yorumladılar.

İLK ALBÜM

ESKİ NİSAN

1997’de ilk albümün çalışmaları sırasında gruba Taner Sayacıoğlu (kanun) katıldı ve “1 / Eski Nisan” Kalan Müzik tarafından 1999 Nisan’ında yayınlandı. Daha sonraki bütün İncesaz albümleri de bu firma tarafından yayınlandı.

İncesaz 1999-2001 yıllarında ATV’de yayınlanan İkinci Bahar dizisine müzik yaptı ve bu dizinin soundtrack albümü de aynı yıllar içinde yayınlandı.

2001’de Akın Aral (bas gitar) gruba katıldı. Melihat Gülses’in solistliğinde “2 / Eylül Şarkıları” 2002’de yayınlandı.

2003’de Engin Gürkey (vurmalı çalgılar) İncesaz’a katıldı. 2004’de Cihat Aşkın, Hakan Şensoy, Efdal Altun ve Hakkı Öztürk’ten oluşan yaylı çalgılar dörtlüsünün de yer aldığı “3 / İstanbul’a Dair” yayınlandı.

2001-2005 yıllarında İncesaz, ATV’de yayınlanan “Ekmek Teknesi” ve TRT’de yayınlanan “Çınaraltı” dizilerinin müziklerini yaptı.

Dilek Türkan’ın solistliğini yaptığı ve içinde Türk tangolarından seçkiler olan “4 / Mazi Kalbimde” 2005’de yayınlandı.

Cengiz Özkan’ın solistliğini yaptığı, türkülerden oluşan “5 / Elif” 2007’de yayınlandı. 2003 yılından itibaren zaman zaman İncesaz konserlerinde yer alan Türker Çolak (vurmalı sazlar) bu albümle birlikte gruba dahil oldu.

Yine Dilek Türkan’ın solistliğini yaptığı “6 / Kalbimdeki Deniz” 2009’da yayınlandı. Bu albümde İncesaz grubunun çalışmalarında kurulduğu günden bu yana yer alan Bora Ebeoğlu da solo bir şarkı seslendirdi.

2008 yılında THY’nin kuruluşunun 75. Yılı vesilesiyle İncesaz’dan özel bir beste istendi. Bunun üzerine Macar Radyo Senfoni Orkestrasıyla birlikte “Yollar” isimli CD ve DVD’den oluşan bir çalışma yapıldı ve özel bir konser verildi. İçinde Dilek Türkan’ın da 4 şarkıyla solist olarak yer aldığı “7 / Yollar” daha sonra 2011 yılında Kalan Müzik tarafından yayınlandı.

2009 yılında “Berlin Filarmoni” konser salonunda gerçekleşen İncesaz konseri ile Volkan Hürsever (kontrbas) İncesaz grubuna dahil oldu.

Ezgi Köker Aldemir ve Bora Ebeoğlu’nun solistliğini yaptığı “8 / Geçsin Günler” 2014 Şubat’ında yayınlandı. Emre Erdal (kemençe), Hakkı Öztürk (viyolonsel), Evrim Güvemli (klarinet) ve Burak Erdem yönetimindeki Rezonans Akapella Korosu bu albüme misafir olarak katıldılar. Emre Erdal daha sonra İncesaz grubunun bütün konserlerinde yer aldı.

Ezgi Köker Aldemir ve Bora Ebeoğlu’nun solistliğini yaptığı “9 / Peşindeyim” albümü 2017 Aralık ayında yayınlandı. Hakkı Öztürk (viyolonsel), Evrim Güvemli (klarinet) ve Burak Erdem yönetimindeki Rezonans Korosu bu albüme misafir olarak katıldılar.

GRUP ÜYELERİ

Ezgi Köker Aldemir, Bora Ebeoğlu – Solistler
Murat Aydemir – Tanbur
Taner Sayacıoğlu – Kanun
Emre Erdal – Kemençe
Türker Çolak – Vurmalı Çalgılar
Akın Aral – Bas Gitar
Volkan Hürsever – Kontrbas
Cengiz Onural – Gitar

Dinçer Demirci – Ses Mühendisi

MURAT AYDEMİR
MURAT AYDEMİRTANBUR
CENGİZ ONURAL
CENGİZ ONURALKEMENÇE, GİTAR
TANER SAYACIOĞLU
TANER SAYACIOĞLUKANUN
VOLKAN HÜRSEVER
VOLKAN HÜRSEVERKONTRBAS
AKIN ARAL
AKIN ARALBAS GİTAR
EZGİ KÖKER ALDEMİR
EZGİ KÖKER ALDEMİRSOLİST
BORA EBEOĞLU
BORA EBEOĞLUSOLİST
EMRE ERDAL
EMRE ERDALKEMENÇE
TÜRKER ÇOLAK
TÜRKER ÇOLAKPERKÜSYON

BİRLİKTE ÇALIŞTIĞIMIZ MÜZİSYENLER

Haris Alexiou
Sezen Aksu
Zuhal Olcay
Aşkın Nur Yengi
Uğur Işık
Baki Kemancı
Muammer Ketencoğlu
Güzin Değişmez
Oya – Bora İkilisi
Bora Uymaz
İlhan Yazıcı
Engin Aslan
Nida Ateş

SOLİSTLERİMİZ

Melihat Gülses
Dilek Türkan
Cengiz Özkan
Ezgi Köker Aldemir
Bora Ebeoğlu